Thodeks’de nasıl Dashcoin Alınır?

Dashcoin kripto para birimleri arasında yer alan bir Altcoindir. Bu yüzden alım ve satımının yapılabilmesi sadece online ve sanal platformlar üzerinde sağlanabilmektedir. Kripto paraların hiçbirinin fiziksel olarak bir mevcudiyeti bulunmadığı için sadece Dashcoin değil tüm kripto paralar sanal kripto para borsaları üzerinden alım ve satım işlemine tabii tutulabilir. Bu alım ve satım işlemi belirli pariteler üzerinden sağlanabilir. Bitcoin, Tether ve resmi ülkelerin kendi para birimleri arasında takas işlemi yapılabilir.

Dünya genelinde bu değişimi sağlayan birçok sanal kripto para borsası bulunmaktadır. Türkiye açısından değerlendirildiğinde Thodeks Borsası Türk Lirası üzerinden kripto para alım ve satımını destekleyen güvenilir, sağlam ve hızlı kurumlardan birisidir. Thodeks Borsası üzerinde Dashcoin kripto parası alımı için öncelikle takas edebileceğiniz bir varlığa sahip olmanız gereklidir. Bu varlığa sahipseniz önce bunu Thodeks Borsası cüzdanına yüklemeniz bu buradan alım işlemi ile Dashcoin alımı yapmanız gerekmektedir.

Thodeks Üzerinden Adım Adım Dashcoin Alımı

Dashcoin alım işlemi öncesinde hangi para birimi ile takasın gerçekleştirileceğini ve bu takasın yapılacağı borsanın belirlenmesi gereklidir. Türkiye ‘de bu alım işlemini yapacaksınız ve TL paritesi ile bunu sağlayacaksanız Thodeks Borsası bu işlem için biçilmiş kaftan niteliğindedir. Öncelikle elinizde bulunan maddi varlığın Thodeks Borsası üzerinde açmış olduğunuz kendinize ait hesaba aktarılması gereklidir. Bu işlem için aracı olarak bankalara gereksinim vardır. Bankalar üzerinden TL mevduatlarınız Thodeks deposit adresinize transfer edilir. Transfer işlemi resmi kurum olduğu için mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilir.

Deposit edilen paranın hesaba yansımasının ardından site arayüzünde trade yapılacak olan alandan Dashcoin seçilir ve grafiklerin, alım-satım emirlerinin girili olduğu bir panel önünüze gelir. Almak veya satmak isteğine göre seçim yapılarak belirlediğiniz limit üzerinden emirleriniz aktif hale getirilir. Kripto paraların trade işlemi diğer borsa işlemlerine göre biraz daha farklı bir mantık ile işlemektedir. Girilen emrin fiyatı üzerinden bir alıcı kişi emir girer ise satış gerçekleşir. Bu sayede para ile Dashcoin takas işlemi yapılmış olur. İşlemin kısa sürede onaylanması için hacim olarak yüksek miktarların dolaşması alım ve satım işlemini hızlandıran en büyük etkidir. Türkiye için de Thodex Borsası hacimli ve tercih edilen bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir