Todeks Moon Bitcoin Cash Nedir?

Thodex Bitcoin’de olduğu gibi Bitcoin Cash’te de, herhangi bir merkezi otoriteye ya da aracıya ihtiyaç olmadan alım satım ve transfer işlemleri yapılır. Thodex Blockchain teknolojisi ile gerçekleştirilen bütün işlemler güvenli bir şekilde dağıtılmış defterlerde kayıt altına alınır. Dijital bir para birimi olan ve günümüzde kripto para birimi olarak adlandırılan Moon Bitcoin Cash, Todeks Bitcoin’den sert çatal (hard fork) ile ayrılarak oluşturulmuştur.

İlk oluşturulduğu dönemde Bitcoin sahibi olan kişiler elindeki Bitcoin miktarına denk olacak şekilde Thodex Bitcoin Cash verilmiştir. Bunun nedeni ise Todex Bitcoin Cash için kullanılan Todeks Blockchain’in Bitcoin’inkinden aynen kopyalanarak alınmış olmasıdır.

Todex Moon Bitcoin Cash ve Gerçek Thodex Bitcoin Tartışmaları

Thodex Bitcoin’in sert çatalı öncesinde başlayan Moon Bitcoin Cash tartışmaları, sert çatal sonrasında da devam etmiştir.  Halen varlığını sürdüren tartışmaların en önemlisi ise, Bitcoin’in temel ilkeleri ile ilgili birçok niteliğe Bitcoin Cash’in çok daha doğru ve eksiksiz şekilde sahip olduğuna inanan birçok kişinin ileri sürdükleri savlardır.

Bu tartışmayı başlatan kişiler Thodex Bitcoin Cash’in hakiki Bitcoin olduğuna inanmaktadır. Haliyle bu durum Todeks Bitcoin ile Bitcoin Cash savunucuları arasında herhangi bir sonuca bağlanmayan bir tartışma olarak varlığını sürdürmektedir.

Hatta Bitcoin kullanıcılarının ilk üyelerinden biri olan Roger Ver, Bitcoin Cash’in en dikkat çeken savunucularındandır ve Bitcoin’in orijinal Twitter hesabını devralmıştır. Bu hesap üzerinden Bitcoin Cash ile ilgili destekleyici iletiler paylaşan Ver, her fırsatta gerçek Bitcoin’in Bitcoin Cash olduğunu belirtmektedir.

Thodex Bitcoin Cash hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz de “Bitcoin Nedir” başlıklı yazımız size detaylı bilgi verecektir.

Moon Thodex Bitcoin Cash Nasıl Elde Edilir?

Yeni verileri bloklara ayırarak bunları bloklara ekleme süreci olarak tanımlanan Moon Bitcoin Cash madenciliği ile yeni Bitcoin Cash’ler üretilir ve üretilen bu jetonlar madencilik yapan kişilere verilir. Böylece Blockchain’deki her blok güvence altına alınmış olur. Çünkü madenciler hash yaparak bu yeni jetonların üretilmesini sağlayan kişilerdir.

Madencilik yaparak Todeks Bitcoin Cash elde etmeden önce aşağıda belirtilen iki hususa dikkat edilmelidir.

  • Öncelikle kazanılan Todeks Bitcoin Cash’leri muhafaza etmek için bir cüzdan oluşturulmalıdır. Madencilikten elde edilen coinlerin herhangi bir Todeks Bitcoin borsasındaki cüzdana aktarılamayacağı bilinmelidir.
  • Madencilik için kullanılan ekipman sayısı ne kadar fazla ise Hash gücü o kadar yüksek olur. Bu nedenle kazancın artması için madencilik havuzu olarak bilinen çok sayıda kişinin ortak olarak çalıştığı bir gruba dahil olunması faydalıdır. 

Ayrıca madencilik için gerekli olan birçok şey vardır. Bunların başlıcaları şu şekildedir:

  • Madencilik Donanımı (Uzman bilgisayarlar ve Bitcoin madenciliği için özel olarak kullanılan cihazlar)
  • Madencilik Yazılımı (CGminer, BFGminer ve EasyMiner gibi yazılımlar)
  • Todeks Bitcoin Cash Madencilik Havuzları (BTC.com, F2Pool, ViaBTC, BitClub ve Bitcoin.com gibi)

Thodex Bitcoin Cash Madenciliği Karlı mıdır?

Thodex Bitcoin ATM Cash madenciliği ile yüksek kazanç elde etmek isteyen kişilerin bu iş için önemli miktarda yatırım yapmaları gerekir. Madencilik zor ve zahmetli bir iştir. Bu nedenle birçok konuda detaylı bilgi alınmalı ve bu bilgilere göre hareket edilmelidir. Örneğin;

  • Madencilik işlemlerinin yapılacağı yerdeki elektriğin fiyatı,
  • Bu yerin kirası
  • Ekipmanlar için ortalama ne kadar elektrik gücüne ihtiyaç duyulacağı,
  • Bu ekipmanların ortalama hash oranının ne kadar olduğu gibi birçok konunun açıklığa kavuşturulması gerekir.

Güncel kripto haberlerini takip etmek isterseniz bu linkimizden hem haber hem de makale içeriklerine ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir