Thodex Bitcoin Cash Yorumları Nelerdir?

Kısaca BCH olarak belirtilen Bitcoin Cash, merkezi otoriteye bağımsız olarak bir kişiden diğerine para aktarılması için kullanılan bir sanal nakit paradır. Özellikle 8 MB boyutunda bloğa sahip olması ile ağ sıkışmalarının önüne geçerek pazarda kullanımını pratik hale getirmesi ile dikkat çeker. Zaten mevcut olan ağ sıkışmalarına bir çözüm olarak yaratılan Thodex Bitcoin Cash, bunun dışında birçok özelliğe de sahip olmasıyla yoğun bir şekilde rağbet görmektedir. Thodex Bitcoin Cash yorumları, özellikleri yanı sıra avantaj ve dezavantajlarına kısaca göz atalım.

Thodex Bitcoin Cash Yorumları ve Özellikleri Nelerdir?

Özellikle mevcut sisteme getirdiği iki yenilik ile kullanıcılar arasında cazip bir hale gelen Bitcoin Cash’in her geçen gün çok daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu yenilikler “Tekrar oynatma ve ortadan kaldırma koruması” olarak tanımlanır. Yani Bitcoin ile Bitcoin Cash kripto para birimlerinin chain’leri bütünüyle birbirinden ayrılarak birbirlerine verdikleri zararın ya da etkileşimlerinden ortaya çıkan sorunların ortadan kaldırılması sağlanmıştır.

Örneğin; SegWit normal olarak 1 MB üzerinde olan blokları reddeder. Ancak reddettiği bloklar arasında Bitcoin Cash ağında bulunan SegWit blokları da otomatik olarak yer almaktaydı. Bu problemin çözülmesi için getirilen bu yeni yöntem ile işlemler artık sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca;

  • Fiziksel cüzdanların güvenliği üstün seviyelere getirilmesinde ve
  • Yazılımsal hash sorunların en iyi çözümlerle ortadan kaldırılmasında faydalı olmuştur.

Thodex Bitcoin Cash’in Avantajları

Thodex Bitcoin Cash’in kullanıcılarına sunduğu çok sayıda avantajın başlıcaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Hız konusunda Bitcoin Cash, Bitcoin’den çok daha ileri seviyededir, çünkü daha büyük blok boyutlarına sahiptir.
  • Thodex Bitcoin cash olması gerektiği gibi saklanarak doğru yöntemlerle kullanıldığında oldukça güvenilirdir. Ayrıca doğrudan kişisel bilgiler paylaşılmadığı için şifre olmadan Bitcoin Cash hesabına erişim sağlanması çok zordur.
  • Hem uluslararası hem de yurt içi para transferlerinin hızlı ve ucuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için ideal bir yöntemdir.

Bitcoin Cash yorumları iyi olmakla birlikte bazı dezavantajları da bulunmaktadır.

Thodex Bitcoin Cash’in Dezavantajları

Birçok avantaja sahip olsa da Todeks Bitcoin Cash’in aynı zamanda bazı dezavantajları da olabilmektedir. En dikkat çekici olanları şu şekildedir:

  • Yasal sonuçları hala belirsiz olduğu için düzenleme ile ilgili zorluklar mevcuttur.
  • İlk kripto para biriminden çatallanarak üretilen Thodex Bitcoin Cash’in teknolojisi diğer kripto para birimlerine göre biraz demode kalmıştır.
  • Diğer kripto para birimlerine oranla ölçeklendirme konusunda eksiklikleri vardır.
  • Günümüzde genel olarak kripto para birimleri ile her yerde ödeme yapma konusunda henüz yeterli kabul seviyelerine ulaşılmamıştır. Ancak kripto para birimlerini Fiat’a çeviren ödeme kartları mevcuttur. Bu kart ile her yerde ödeme işlemlerinin kripto para birimleri ile yapılması mümkün olur.
  • Diğer kripto para birimleri gibi Todex Bitcoin Cash’in de fiyatında ani dalgalanmalar gerçekleşebilir. Bu hareketlenme durumu halen fiat bazlı ekonomiye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Thodex Bitcoin Cash konusunda yatırım yapacaksanız bu yazımız size biraz daha bilgi sağlayacaktır. Ayrıca kripto para haberleri yatırımcılarının bu konuda haberleri yakinen takip etmesi önemlidir. Bu sebeple de bu linkimiz size detaylı bilgi sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir