Todex Bitcoin Cash Nereden Alınır?

Thodex Bitcoin’in ilk yatırımcılarından biri olan Roger Ver önderliğinde 2017 yılında yaratılan Bitcoin Cash, sektörün öncü Bitcoin borsalarının neredeyse tamamında yer alır. Özellikle dünyanın en büyük ve saygın dijital platformlarından biri olan Coinbase tarafından üretildiği sene içerisinde Todeks Bitcoin Cash ticaretinin başlatılması ile oldukça popüler hale gelerek çok sayıda yatırımcının dikkatini çekmiştir. Şimdi Todex Bitcoin Cash nereden alınır, nasıl alınır ve nerede saklanır konularına kısaca bir göz atalım.

Thodex Bitcoin Cash Nereden Alınır?

Büyük ya da küçük çaplı her türlü yatırımcı tarafından kullanılabilen Thodex Bitcoin Cash’in özellikle yabancı Bitcoin borsalarından alınması tavsiye edilmektedir. Çünkü Türkiye’deki bazı kripto para birimi borsaları Todeks Bitcoin Cash ticareti yapmazken bazıları da bu alanda daha çok yeni ve deneyimsizdir.

Bu tür yatırımlar için muhakkak alanında uzman ve güvenilir platformlardan alım satım işlemlerini yapmak gerekir. Ayrıca düşük komisyonlarla çalışan ve güçlü bir alt yapıya sahip olan Bitcoin borsalarına katılmak gerekir.

Adım Adım Thodex Bitcoin Cash Alım İşlemi

Todex Bitcoin borsa seçimi yapıldıktan sonra Thodex Bitcoin Cash alımı için gerçekleştirilmesi gereken çok basit birkaç adım vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kişi öncelikle seçmiş olduğu Bitcoin borsasında kendisine hesap açar.
 • Hesabı onaylandıktan sonra bu hesaba istenilen miktarda Bitcoin aktarılır.
 • Hesapta bulunan Bitcoinler ile takas işlemine artık başlanabilir. Bunun için Exchange bölümüne geçiş yapılmalıdır.
 • Genel olarak çoğu Bitcoin borsasında yeni başlayanlar için Basic, deneyimli kullanıcılar için ise Advanced bölümü vardır. Başlangıç için takas işlemlerini Basic alanında yapılması tavsiye edilir.
 • Ardından ne kadar miktarda Bitcoin Cash alınmak isteniyorsa belirtilen alanlara ilgili bilgiler yazılır.
 • Alınmak istenen Todex Bitcoin Cash karşılığında ne kadar Bitcoin miktarı ödenmesi gerektiği orada kullanıcıya belirtilir ve işlem için onay istenir.
 • İşlem kullanıcı tarafından onaylandığında hesapta alınan Bitcoin Cash ve azalmış olan Bitcoin miktarları ayrı ayrı görülür.

Bu işlemler sonrasında kullanıcı takas yöntemiyle Todeks Bitcoin Cash satın alarak yatırım yapmış olur. Satın alma işlemi bu kadar kolayken, asıl dikkat edilmesi ve öğrenilmesi gereken nokta ise alım satım zamanlarının doğru olmasıdır. Bu konuda yatırımcıların faydalanabileceği birçok platform bulunur.

Neden Thodex Bitcoin Cash Tercih Edilmeli?

Thodex Bitcoin’den üretilen Bitcoin Cash yatırımcılar arasında oldukça bilinen bir kripto para birimi olma nedeniyle Bitcoin borsasında sıklıkla işlem görür. Ayrıca çok çeşitli hizmetin gerçekleştirilmesinde ve birçok ürünün satın alınmasında kullanışlı bir niteliğe sahiptir.

Sektörün devlerinden Bitpay ve CoinBase gibi saygın platformlar tarafından desteklenmesi ile kullanıcılarına güven veren Bitcoin Cash, merkezi bir otorite olmaksızın çalışan bir sisteme sahiptir. Thodex Bitcoin’de olduğu gibi bütün işlemler blockchain denilen bir kayıt zincirinde muhafaza edilir.

Ayrıca blok boyutu açısından incelendiğinde Thodex Bitcoin Cash, Bitcoin’in 8 katı kadar büyüklüğe sahiptir. Böylece transfer işlemleri çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilirken aynı zamanda çok daha uygun fiyatlarla yapılır. Buna ek olarak Bitcoin’in mevcut ölçeklenebilirlik sorunu için oldukça ideal bir çözüm olarak kullanılır.

Thodex Bitcoin Cash Nerede Saklanır?

Bitcoin Cash ile yatırım yapmak oldukça kolaydır. Alım işlemlerinden önce muhakkak güvenli bir muhafaza için bir Bitcoin Cash cüzdanı temin edilmelidir. Bu tür cüzdanlar genellikle;

 • Ücretsiz olarak indirilebilir özellikte olur.
 • Fon gönderme gibi işlemlerin yapılabilmesine olanak sağlar.
 • Mevcut Bitcoin Cash’in güvenli bir şekilde saklanması için idealdir.
 • Kullanımları pratiktir.

Thodex Bitcoin Cash için kullanılabilecek cüzdanların içerisinde en popüler olan üç tanesi şu şekildedir.

 • Bitcoin.com
 • Yenom
 • Electron Cash

Todeks Bitcoin cash nereden alınır hakkında umarız ki bilgi verebildik. Eğer Bitcoin Cash hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ya da neden yaratıldığını öğrenmek isterseniz bu yazımız size yardımcı olacaktır. Kripto paralara yatırım yapacaksanız bu linkimizden de kripto para haberlerini takip etmenizi tavsiye ederiz.

Todex Bitcoin Cash Nereden Alınır?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir