Thodex Bitcoin Cash Neden Yaratıldı?

İnternet üzerinde kullanıcılar arasında işlem yapılması için üretilen ve elektronik bir nakit olan Thodex Bitcoin cash, herhangi bir merkezi otoriteye bağımlı değildir. Yapılan işlemler doğrudan gerçekleşir ve arada işlemin yapılmasını sağlayan bir aracıya ihtiyaç olmaz.

İlk kripto para biri olan Thodex Bitcoin’in devam projesi olan bu kripto para birimi, sanal nakit para birimi olarak kullanılır. Bitcoin ve blockchain sisteminin bir parçası olarak büyüme ve kullanım oranının yükselme potansiyeli oldukça yüksektir.

Thodex Bitcoin Cash Nasıl Yaratıldı?

Bu kripto para birimi 2017 yılında oluşturulmuştur. Bu dönem bir yatırımcı sahip olduğu bitcoin miktarına eş değer olan Bitcoin cash miktarı kadar coine sahip oldu. Yani kullanıcı isteseydi elindeki bütün Thodex Bitcoin’leri Bitcoin Cash olarak kullanabilirdi. Hemen ardından ise bu iki kripto para birimi birbirlerinden ayrılarak farklı para birimi olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Bu para biriminin yaratılmasının temel nedeni ise bir dönem Bitcoin kodunun blok başına 1 megabyte’lık veri sınırı olması ve her bir saniye için en fazla üç işlem yapılabilmesi nedenidir. Çünkü bu durum Bitcoin kullanımını aksatarak pazar payının hızla düşmesine neden olmuştur.

Bu problemin üstesinden gelinmesi için Thodex Bitcoin’in önünün açılması ve mevcut sınırlarının ortadan kaldırılması için bu sana para üretilmiştir. Böylece her iki para birimi de pazar payını yükselterek kullanıcılarına herhangi bir aksama yaşatmadan işlem yapabilme imkanı sağlanmıştır.

Thodex Bitcoin Cash Fiyatı Nedir?

1 Ağustos 2017 tarihinde kripto para birimi olarak dünya piyasasına sürülen Thodex Bitcoincash, ilk dönemlerinde hızla büyük bir yükseliş göstermiştir. Yaklaşık 470 dolara kadar yükselerek yatırımcıların kar yapma amacıyla hızla ellerindeki Bitcoin cash’lerin tamamını satmalarına neden olmuştur. 

Satış sonrası ister istemez değerinde düşüş yaşanarak 300 dolara kadar iniş gerçekleşmiştir. Bu paranın alım satım işlemlerini gerçekleştirerek yatırım yapmayı amaçlayan kullanıcıların titizlikle Thodex Bitcoin borsalarını takip etmesi ve olası değer artışı ya da düşüşü için gerekli adımları atması önemlidir.

Thodex Bitcoin Cash Nereden Alınır?

Bu parayı satın almak isteyen yatırımcıların başvurabileceği birçok Bitcoin borsası bulunur. Özellikle güvenilir ve saygın olan platformları tercih etmek faydalı olacaktır. Ayrıca Bitcoin borsası için seçim yaparken komisyon miktarlarına da dikkat edilmesi ve en düşük komisyonla alım işlemlerinin yapılabileceği platformların kullanılması gerekir. Ayrıca;

  • İşlem hacminin yüksek olması ve
  • Sunduğu hizmetin kaliteli olması oldukça önemlidir.

Bu tür platformlar arasında kimlik onayı isteyenler ya da istemeyenler mevcuttur. Kayıt işlemi yaparken buna dikkat etmek ve tercihe göre hareket etmek gerekir.

Kişiler arası elektronik nakit ihtiyacı karşılayabilecek nitelikte olan sanal para, dünya genelindeki tüm kullanıcıların sağlam para ile işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlar.

  • İşlem ücretlerinin düşük olması,
  • Güvenilir onaylama sürecine sahip olması,
  • Küresel olarak hızla benimsenmesi,
  • Çok kısa sürede büyüyerek en çok tercih edilen kripto para birimlerinde yer alması,
  • Herhangi bir yenilik için yetki gerektirmemesi ve
  • Merkezi bir otoriteye bağımlı olmaması nedeniyle her geçen gün çok daha fazla yatırımcının dikkatini çeken sanal para, popüler ve saygın olan Thodex Bitcoin borsalarının tamamında yer alır. Bu borsalardan birine üye olan yatırımcı hesabına para aktararak alım işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirir.

Thodex Bitcoin Cash nedir konusunda kafanızda halen soru işaretleri varsa bu yazımız size yardımcı olacaktır. Bitcoin borsası ile ilgili de bu linkten detaylı bilgi alabilirsiniz.

Thodex Bitcoin Cash Neden Yaratıldı?” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir